Svajojate apie natūraliai estetišką šypseną. Būtent estetinis dantų plombavimas leidžia atkurti ar koreguoti dantų formą, panaikinti tarpus, atkurti pažeistus dantų audinius, koreguoti dantų spalvą ir netgi dantų išsidėstymą lanke, jei defektai nėra dideli. Be to, ši procedūra gali būti skirta ne tik estetikai, bet ir taisyklingam sąkandžiui užtikrinti.
Estetiniu plombavimu galima:
- atstatyti nuskilusius dantis
- atkurti nudilusius ar ėduonies pažeistus dantų paviršius
- panaikinti tarpus tarp dantų
- pakoreguoti dantų nelygumus
- pakeisti dantų formą, spalvą
- pagerinti sąkandį
Kodėl nereikėtų delsti?
- Pažeisti dantys ir toliau dyla, mažėja atsparumas ligas sukeliančioms bakterijoms.
- Dėl pažeisto emalio gali atsirasti jautrumas ir skausmas.
- Dėl netaisyklingo sąkandžio, griežimo dantimis gali būti pažeidžiamas dantų paviršius ir gilesni sluoksniai.
Turite klausimų? Atsakome!
Kuo estetinis plombavimas skiriasi nuo paprasto?
Estetiniam plombavimui yra naudojamos tam pritaikytos plombinės medžiagos, kurių atspalvis prisitaiko prie natūralaus danties, todėl bendras sutaisytų dantų vaizdas atrodo labai natūraliai ir nepastebimai. Tai brangesnė procedūra nei įprastas plombavimas, tačiau gali būti prieinamesnis sprendimas nei, pavyzdžiui, laminatės.
Ar estetinis plombavimas gali būti atliekamas visiems?
Ši procedūra gali būti atliekama bet kokio amžiaus pacientams.
Ar negadina natūralių danties audinių?
Ne, ir netgi atvirkščiai – tausoja danties audinius, neleidžia progresuoti dantų pažeidimams. Dažnai prieš estetinį plombavimą dantis net nėra šlifuojamas, jo paviršius tik pašiurkštinamas specialia smėliasrove.
Ką geriau rinktis, norint pagerinti dantų spalvą – dantų balinimą ar estetinį plombavimą?
Dantų balinimas ne visais atvejais gali būti veiksmingas. Dėl to patariame iš anksto pasikonsultuoti su gydytoju. Tiesa, planuojant abi procedūras, pirmiausia, turėtų būti atliekamas dantų balinimas, tuomet estetinis plombavimas.
Ar po estetinio plombavimo būtina speciali dantų priežiūra?
Procedūros dieną reikėtų atsisakyti įvairių dažančių produktų: kavos, raudono vyno, burokėlių ir pan. Tolimesnė priežiūra turėtų būti įprasta: kruopštus valymas šepetėliu (geriau vengti kieto), naudoti tarpdančių siūlą ar šepetėlį. Patariama vengti balinančių pastų: abrazyvai ir rūgštys paspartina plombų dėvėjimąsi. Verčiau rinkitės natrio fluorido turinčias dantų pastas, kurios apsaugo dantis nuo gedimų ir skatina pažeistų vietų remineralizaciją. Taip pat atsargiai kramtykite kietą maistą – estetiškai plombuoti dantys gali skilti. Pastebėjus plombų spalvinius pakitimus ar pažeidimus, nedelsdami kreipkitės į odontologą.