Dantų šalinimas

Mūsų klinikos komandos prioritetas – suteikti profesionalų gydymą ir padėti Jums išsaugoti nuosavus dantis. Tačiau kartais dėl įvairių traumų, žalingų įpročių ar netgi genetikos to padaryti neįmanoma – tenka šalinti vieną ar kelis dantis.

Užtikriname, kad danties šalinimas mūsų klinikoje atliekamas greitai, profesionaliai ir visiškai be skausmo. Mums svarbu, kad Jūs jaustumėte kuo mažiau diskomforto tiek procedūros metu, tiek grįžę į namus, todėl atlikę procedūrą patarsime, ką daryti, kad gijimas būtų kuo sklandesnis.

 

service photo
Procedūra atliekama, kai reikalingas:
  • Paprastas nuolatinio danties šalinimas
  • Išdygusio protinio danties šalinimas
  • Retinuotų (susiformavusių, bet neišdygusių) dantų šalinimas
Kodėl būtina šalinti dantis?
  • Kad nepažeistų kitų dantų ir audinių
  • Nesukeltų galimo uždegimo
  • Kai nėra galimybės atkurti natūralaus danties, suteikti vietos implantui
Kontaktai Registracija internetu

Turite klausimų? Atsakome!

Kodėl reikia šalinti protinius dantis?

Protinius dantis šalinti dažniausiai siūloma siekiant išvengti galimų problemų – kadangi šie dantys yra paskutiniai eilėje, juos būna sunku tinkamai prižiūrėti, tad jie greičiau genda, o tokiu atveju ėduonis gali pažeisti ir kitus dantis. Protiniai dantys kramtymo funkcijai yra beveik nereikalingi, tad jai nepakenkia šalinimo atveju. Kadangi šie dantys yra ne dantų eilėje ir dažnai išdygsta ne dantų lanke, dažnai protiniai dantys šalinami atliekant ortodontinį gydymą – siekiant padaryti vietos taisyklingam kitų dantų išsidėstymui.

Kiek dantų rekomenduojate traukti vienu metu?

Dažniausiai rekomenduojame šalinti abu (viršutinį ir apatinį) vienos pusės protinius dantis. Taip sutrumpinamas gijimo laikas, be to, turėsite kitą sveiką pusę valgymui.

Kiek laiko trunka protinio danties rovimas?

Tai gana greita procedūra, protinį dantį galima pašalinti greičiau nei per pusvalandį.

Kada ir kodėl reikia rauti neišdygusius dantis?

Retinuoti (susiformavę, bet neišdygę) dantys gali sukelti rimtų komplikacijų – uždegimą, cistų atsiradimą, pažeisti kitų dantų šaknis ir kt. Tokie dantys nesunkiai pašalinami padarius nedidelį pjūvį dantenose ir nuėmus dantį dengiantį ploną kaulo sluoksnį. Tačiau ne visada tokie neišdygę dantys turi būti šalinami, pavyzdžiui, iltinių dantų šalinti nereikia, nes jos itin svarbios taisyklingam dantų lankui. Tokiu atveju, taikant ortodontinį gydymą, galima pasiekti, kad iltys išaugtų kaip pridera.

Kaip vyksta gijimas po dantų šalinimo?

Pašalinus viršutinius protinius dantis dažniausiai gijimas būna paprastesnis ir retai skausmingas. Iškart po procedūros trumpam įdedamas tamponėlis. Pašalinus apatinius protinius dantis kelias dienas gali išlikti patinę skruostai, juntamas maudimas ar skausmas nuo dienos iki pusantros savaitės. Tam, kad gijimas būtų kuo sklandesnis ir mažiau skausmingas, rekomenduojama iškart po procedūros kelias valandas nevalgyti, negerti karštų gėrimų, jei reikia, pašaldyti patinusį skruostą, kelias dienas po procedūros aktyviai nesportuoti, gerti gydytojo paskirtus antibiotikus.

Ar gali būti komplikacijų?

Jei pacientas negeria antibiotikų ar nesilaiko gydytojo nurodyto režimo, gali pakilti temperatūra, varginti ilgiau besitęsiantys skausmai pašalinto danties vietoje. Kartais juntamas apatinės lūpos ar liežuvio dalies nutirpimas, kuris gali laikytis ir ilgesnį laiką, tačiau praeina. Taip pat pašalinto danties vietoje žaizda gali imti kraujuoti – tokiu atveju reikia įdėti naują tamponėlį, jei reikia, vėl kreiptis į gydytoją.

Registracija internetu
(Susisieksime per 24 val.)
Pasirinkite pageidaujamą laiką
Papildomi komentarai