Dantų protezavimas – tai efektyvi pažeistų dantų restauracija ir trūkstamų dantų atstatymas. Protezavimo metu atkuriamas danties estetinis vaizdas ir funkcija, todėl Jūs vėl galėsite drąsiai šypsotis ir atsikratyti varginančio kasdienio diskomforto.
Kodėl būtina atkurti dantį?
- Atkuriama normali kramtymo funkcija
- Atkuriama normali kalbėsena
- Apsaugomas žandikaulio kaulas nuo nykimo
- Atkuriama natūrali danties išvaizda
Mes padėsime Jums išsirinkti protezus, labiausiai atitinkančius Jūsų poreikius.
Dantų laminatės (porceliano venyrai)
Tai itin plonytės iš keramikos pagamintos dantų restauracijos, kuriomis gali būti koreguojama dantų forma ir spalva. Jos puikiai išlaiko savo spalvą ir paviršiaus blizgesį ilgus metus. Tačiau jei dantys yra kreivi, pirmiausia gali būti rekomenduojamas jų tiesinimas ortodontiniu būdu.
Dantų užklotai ir įklotai
Tai mikroprotezai, kurie naudojami pažeistiems krūminiams dantims atstatyti. Jie ilgaamžiškesni nei kompozicinės plombos. Kadangi yra labai ploni, dantys šlifuojami minimaliai. Gali būti gaminami iš keramikos, kompozicinių medžiagų.
Dantų vainikėliai
Dantų vainikėlis arba karūnėlė yra matoma viršutinė danties dalis, tvirtinama ant nušlifuoto danties arba implanto.
Dantų tiltai
Dantų tiltas padeda restauruoti vietas, kuriose nebėra vieno ar kelių vienoje eilėje esančių dantų. Dažniausiai šiandien nauji dantų tiltai yra pritaikomi keičiant anksčiau buvusius tiltus.
Išimami dantų protezai
Tokie protezai gali būti visiškai išimami arba turėti kai kurias fiksuotas konstrukcijas, tvirtinamas prie vainikėliais protezuotų dantų ar likusių savų dantų. Tokie protezai rekomenduojami, kai nebegalima pritaikyti neišimamų protezų.
Rezultatai prieš/po
Turite klausimų? Atsakome!
Kada nebeužtenka plombavimo?
Kai dantis yra praradęs daugiau nei pusę savo audinių, plombavimo jau nebepakanka – dantį tenka protezuoti. Taip gali atsitikti dėl ėduonies, traumos, aplink dantį esančių audinių ligų, netaisyklingos dantų padėties ir netaisyklingo sąkandžio.
Kodėl negalima delsti ir svarbu atkurti dantis?
Netekus vieno ar daugiau dantų, prastėja maisto kramtymas, o tai neigiamai veikia ir virškinimą, maisto medžiagų pasisavinimą. Taip pat, kramtant ir pernelyg apkraunant kitus dantis, šie ima sparčiau dėvėtis. Sparčiau dėvisi ir žandikaulio sąnarys – apie smarkiai pablogėjusią būklę gali pranešti atsiradęs skausmas. Estetinę funkciją taip pat svarbu paminėti – žmogaus šypsena turi didelę įtaką laisvam bendravimui ir pasitikėjimui savimi.
Kaip žinoti, kuris protezavimo būdas man tinka?
Konkretūs protezavimo variantai ir gydymo būdai gali būti pasiūlomi tik po konsultacijos, įvertinus Jūsų dantų būklę.
Kiek laiko protezavimas gali trukti?
Trukmė būna individuali, nes priklauso nuo kiekvieno paciento situacijos, taip pat protezo pagaminimo terminų. Protezavimo procedūras sudaro diagnostika, gydymo planavimas, atramų paruošimas, antspaudų paruošimas ir perdavimas, protezų gamyba ir tvirtinimas.
Kaip prižiūrėti dantis po dantų protezavimo?
Išimamus protezus, pavyzdžiui, dantų plokšteles, reikia valyti po kiekvieno valgio, nes po jomis kaupiasi nešvarumai. Fiksuoti protezai paprastai nereikalauja papildomos dantų priežiūros. Svarbiausia – kruopšti kasdienė dantų priežiūra ir reguliari profesionali burnos higienai.