Dantų kanalų gydymas mikroskopu (Endodontija)

Jei dėl negydyto dantų ėduonies kilo danties viduje esančio nervo (pulpos) uždegimas – jums reikalingas endodontinis šaknų kanalų gydymas. Jeigu, pavyzdžiui, pajutote padidėjusį dantų jautrumą nuo karšto ar šalto gėrimo, jus vargina dantų skausmas – neatidėliokite rizikuodami savo sveikata ir kasdien gilindami problemą. Pritaikę endodontinį gydymą mes galime išsaugoti Jūsų dantis ir išlaisvinti Jus nuo skausmo.

service photo
 
 
Ar žinojote, kad:
  • Kiekvienas dantis gali turėti nuo 1 iki 3 šaknų su 1–3 kanalais kiekvienoje jų.
  • Dantų šaknų kanalai be pagrindinių kanalų turi daug mažų atsišakojančių kanalėlių, kurių plika akimi pamatyti neįmanoma, todėl kokybiškas šaknų kanalų gydymas neįsivaizduojamas be mikroskopo.
  • Sugydžius kanalus, tačiau dantyje neradus papildomų atsišakojančių kanalų, Jus gali varginti toliau besitęsiantis nuolatinis danties skausmas. Jei danties kanalai gydyti seniai ir nekokybiškai, tai gali lemti uždegimo susiformavimą kaule ir jo tirpimą. To Jūs galite net nepajausti, tačiau gydytojas, atlikęs kontrolines dantų nuotraukas, tai pastebės.
  • Po kokybiško endodontinio gydymo pašalinamas danties skausmas ir pažeidimų priežastys.
Kontaktai Registracija internetu

Turite klausimų? Atsakome!

Ar pasitelkiant endodontinį gydymą galima išsaugoti dantį?

Tai, ar dantį įmanoma išgelbėti, specialistai nustato atlikę diagnostiką. Tuomet sprendžiama ar verta išsaugoti natūralų dantį, ar visgi jį reikia šalinti ir atkurti implantuojant.

Ar reikalinga speciali dantų priežiūra atlikus dantų šaknų kanalų gydymą?

Gydymo metu ir po šių procedūrų dantis reikia saugoti: nekąsti tomis vietomis, ypač vengti kietesnio maisto.

Kaip atliekamas šaknų kanalų gydymas?

Pirmiausia, padaroma rentgeno nuotrauka ir įvertinamas pažeidimas. Atliekant procedūrą naudojamas mikroskopas, padedantis pastebėti net menkiausius danties pažeidimus. Mašininiais, rankiniais bei ultragarsiniais instrumentais iš danties pašalinamas uždegimo pažeistas nervas (pulpa), išvalomi ir suformuojami kanalai, kurie galiausiai užplombuojami karšta gutaperča. Tada dantis restauruojamas vainikėliu ar kitais būdais, kad žmogus vėl galėtų pilnavertiškai kramtyti.

Kada įmanoma išsaugoti nuosavą dantį?

Tai priklauso nuo danties pažeidimo lygio. Įvertinę situaciją specialistai nustato, ar dantis gali būti išsaugotas (hermetiškai plomba užpildyti kanalai išsaugo dantį), ar bus reikalingas danties pašalinimas.

Registracija internetu
(Susisieksime per 24 val.)
Pasirinkite pageidaujamą laiką
Papildomi komentarai