Dantų implantacija – tai šiuolaikiškas ir inovatyvus prarastų dantų atkūrimo metodas, leidžiantis žmogui susigrąžinti estetinį burnos vaizdą, įprastas dantų funkcijas, o svarbiausia – prarastą gyvenimo komfortą ir pasitikėjimą savimi. Dantis implantais atkurti galima, kai trūksta vieno, kelių, daugumos ar net visų dantų.
„Tikodenta“ klinikoje dantų implantacija atliekama pasitelkiant patikimo ir pasaulyje lyderiaujančio gamintojo šveicariškus „Straumann“ ir „Straumann Group“ dantų implantus. Jausitės taip, lyg tai būtų Jūsų natūralūs dantys, prarasta ir sugrąžinta Jūsų kūno ir sveikatos dalis.
Šiuo metu vieno arba viso žandikaulio dantų atkūrimui taikomas ypatingas pasiūlymas – nemokama konsultacija, ypatingos kainos ir visa mūsų specialistų komanda, dirbanti Jums.
Kodėl būtina nedelsiant atkurti prarastus dantis?
- Nyksta žandikaulio kaulas
- Kinta sąkandis, slenka ir greičiau dyla kiti dantys
- Kinta veido anatomija, glemba skruostai
- Blogiau sukramtomas maistas, kenčia virškinimas
- Gali atsirasti šveplavimas
- Prastas estetinis vaizdas
- Patiriamas fizinis ir emocinis diskomfortas
Dantų atkūrimo galimybės:
Netekus 1 danties
Danties implantą galima įtvirtinti:
- iškart prieš tai pašalinus senąjį dantį, vienos procedūros metu (vienmomentė implantacija);
- visiškai žandikauliui sugijus po danties traukimo (tradicinė implantacija).
Danties implanto prigijimas įvyksta maždaug per 2–3 mėnesius. Tuomet pritvirtinamas nuolatinis dantų vainikėlis.
Žiūrėti video:
Netekus kelių dantų
Netekus kelių dantų, gali prireikti mažiau implantų nei prarastų dantų. Pavyzdžiui, trims vienoje eilėje prarastiems dantims atkurti paprastai pakanka 2 implantų.
Žiūrėti video:
Netekus visų dantų
Atstatyti galima ir visą bedantę šypseną. Tokiu atveju yra galimybė rinktis gydymo metodiką, kai visų vieno žandikaulio dantų tiltas tvirtinamas ant 4–6 implantų.
Žiūrėti video:
Ką rinktis: dantų implantus ar išimamus protezus?
Implantai
- Natūralių, savų dantų, jaunatviškumo jausmas
- Sprendimas visam gyvenimui
- Stabdo žandikaulio kaulo nykimą
- Nereikia šlifuoti ir apkrauti šalia esančių dantų
- Nereikia išsiimti
- Didesnis komforto jausmas
Protezai
- Nuolat prisimenama apie „svetimkūnį“
- Tarnauja trumpiau
- Neužkerta kelio kaulo nykimui
- Šlifuojami sveiki dantys šalia
- Reikia išsiimti, sudėtingesnė higiena
- Mažiau komforto
Po dantų atkūrimo implantais:
- Puiki išvaizda – atkurtas pasitikėjimas savimi
- Atstatyta kramtymo funkcija
- Natūrali estetika
- Kaulo tirpimo, dantų kreivėjimo prevencija
Rezultatai prieš/po
Turite klausimų? Atsakome!
Kas yra dantų implantacija ir kokios priemonės yra naudojamos šiai procedūrai atlikti?
Danties atkūrimas implantacijos būdu susideda iš danties implanto įsodinimo ir dirbtinio danties pritvirtinimo. Danties implantas yra dirbtinė danties šaknis – tai mažas varžtelis, implantacijos metu įsukamas į žandikaulį. Kai implantas prigyja, ant jo prisukamas dirbtinis dantis – vainikėlis. Implantacija galima atkurti pavienius dantis arba visą žandikaulį.
Šis metodas žmogui leidžia beveik visiškai atstatyti kramtymo funkciją – implantuotais dantimis galima kramtyti minkštą ir kietą maistą, tik rekomenduojama vengti itin kieto maisto, pavyzdžiui, riešutų.
Ar dantų implantacija skausminga?
Ne, tai visiškai beskausmė procedūra, nes implantacijos metu naudojame vietinę nejautrą. Kurį laiką po procedūros gali būti juntamas maudimas, patinimas, tad paprastai paskiriami skausmą malšinantys ir tinimą mažinantys medikamentai.
Kokio amžiaus žmonėms tinka implantavimas?
Dantų implantai gali būti įsriegiami bet kokio amžiaus pacientams, kurių žandikaulis jau yra susiformavęs (įprastai nuo 18 metų).
Kada rekomenduojama pradėti implantaciją?
Implantaciją rekomenduojame pradėti neatidėliojant, kiek įmanoma anksčiau, pavyzdžiui, jau planuojant seno danties rovimą – taip bus sumažinamos grėsmės, kylančios dėl dantų netekimo (dantų slinkimas, kintantis sąkandis, dantų dilimas ir t. t.). Tinkamiausias laikas implantacijai – 3 mėn. po danties pašalinimo. Kuo greičiau implantavimas atliekamas, tuo spartesnis, sklandesnis ir pigesnis dantų atkūrimo procesas gali būti.
Kokio pasiruošimo reikia implantacijai?
Pirmiausia, atliekame apžiūrą ir konsultuojame. Reikėtų žinoti, kad, siekiant sumažinti galimų komplikacijų riziką, dantys turėtų būti implantuojami tik išgydžius ar sukontroliavus paciento ligas, galinčias turėti neigiamos įtakos procedūros rezultatams.
Kas atliekama konsultacijos metu?
- Konsultacijos metu gydytojas užduoda klausimus, susijusius su paciento sveikatos būkle, kad būtų sumažinta komplikacijų rizika.
- Atliekama panoraminė arba 3D rentgeno nuotrauka, siekiant nustatyti burnos ertmės būklę, žandikaulio kaulo kiekį.
- Aptariama paciento burnos ertmės situacija, pasiūlomas sprendimas ir procedūrų eiga, įvardijamos rizikos.
- Atsižvelgiant į paciento poreikius ir galimybes, galiausiai sudaromas gydymo planas su numatyta gydymo eiga, reikalingomis procedūromis, vizitų skaičiumi ir kainomis.
Kiek trunka implantacija?
Dažniausiai visa dantų implantavimo procedūra trunka apie 4 mėnesius, per kuriuos pas gydytoją reikia apsilankyti vidutiniškai 4–5 kartus.
Kas ir kaip atliekama procedūrų metu, kiek trunka procedūros?
- Pirmojo vizito metu paprastai atliekamos visos su implantacija susijusios chirurginės procedūros: jei reikia, pašalinamas dantis, atliekamos kaulo priauginimo, sinuso pakėlimo operacijos, įsriegiami dantų implantai.
- Vienas dantų implantas, jei paciento burnos būklė yra gera, gali būti įsriegiamas per 20–30 minučių. Tiek pat trunka ir laikino protezo pritvirtinimas. Po šios mažos implanto įsriegimui reikalingos operacijos jos vieta užsiuvama.
- Antrojo vizito metu, dažniausiai po vienos savaitės, pašalinami siūlai bei įvertinama burnos ertmės būklė. Tuomet pacientas išleidžiamas pabūti ramiai kelis mėnesius, per kuriuos turi prigyti dantų implantai.
- Trečiasis vizitas gali būti paskiriamas po 3–6 mėnesių ir yra skirtas protezavimui pradėti – įvertinus burnos ertmės būklę, pradedamas dantenų formavimo procesas. Atlikus vietinę nejautrą atidengiama implanto viršūnė, uždedama dantenų formavimo detalė ir užsiuvama. Ji nešiojama kelias savaites, kol susiformuoja dantenos.
- Kito vizito metu atliekamas paciento dantų lanko antspaudas, pagal kurį laboratorijoje bus pagamintas paciento sąkandį atitinkantis dirbtinis vainikėlis – dantis.
- Paskutiniojo implantacijos procedūros metu dirbtinis dantis pritaikomas ir pritvirtinamas prie implanto.
Nuo ko priklauso, kiek implantai tarnaus?
Tai priklauso ne tik nuo specialisto, tinkamai atliekančio procedūras, bet ir paties paciento – kaip jis nuoširdžiai rūpinasi savo burnos higiena. Kiekvienas žmogus turėtų ne tik kruopščiai valyti dantis, bet ir reguliariai lankytis pas odontologą – taip dažnai, kaip gydytojas jam rekomenduoja. Implantacija yra ilgalaikis sprendimas – tinkamai prižiūrint, dantų implantai gali tarnauti kelias dešimtis metų.
Ar implantai gali neprigyti ir kodėl?
Dauguma atvejų implantai prigyja. Jie gaminami iš titano, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina. Be to, naudojame šveicariškus dantų implantus, kurie pasižymi itin aukštais prigijimo rodikliais. Neprigyti implantai gali dėl rūkymo, uždegimo, netinkamos burnos higienos, griežimo dantimis ar dantų implantų judinimo liežuviu, infekcinių ar virusinių susirgimų. Tai, ar implantas prigijo, gydytojas įvertina per 3–6 mėnesius nuo jo įsriegimo.
Kaip prižiūrėti implantuotus dantis?
Taip pat, kaip ir Jūsų natūralius dantis: dantų šepetėliu, pasta, skalavimo skysčiu, dantų siūlu. Galima įsigyti specialiai implantams pritaikytą dantų pastą.
Rekomenduojama kartą per metus (arba kitu dažniu, jei Jums būtų rekomenduojama kitaip) profilaktiškai apsilankyti pas dantų implantaciją atlikusį odontologą ir pas higienistą profesionaliai burnos higienos procedūrai.
×